W naszej szkole

  • 8 marca-Święto Pań w naszej szkole

    Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Kobiet. Wszyscy Panowie ci mali i ci więksi sprawili, że każda z Pań poczuła się wyjątkowa. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. Było mnóstwo życzeń i uśmiechów. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowowali część artystyczną dla wszystki Pań. Mogłiśmy podziwiać talenty aktorskie, wokalne i taneczne naszych uczniów.

    To był miły dzień. Wszystkim dopisywał doskonały humor, a uśmiech zadowolenia nie schodził z twarzy.

     

    Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych oraz uczy szacunku do kobiet.

     

    Aneta Żydek opiekun SU

     

  • KULINARNE WARSZTATY EDUKACYJNE - PROGRAM DLA SZKÓŁ

       Nasza szkoła uczestniczy w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Głównym celem projektu jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.

    W ramach programu w dniu 7.03.2024 r. uczniowie klas 1-3 i 4-5 uczestniczyli w warsztatach, których celem było promowanie postaw prozdrowotnych (warsztaty kulinarne) i proekologicznych ( zwrócenie uwagi na właściwą segregację odpadów).  W części kulinarnej uczestnicy poznali zalety zdrowej diety bogatej w warzywa, owoce i produkty mleczne i sposoby na ograniczanie przypraw w postaci soli i cukru. 

        Podczas warsztatów kulinarnych prowadząca przy aktywnym współudziale  dzieci przypomniała, jak wygląda  piramida zdrowego żywienia oraz zasady segregacji śmieci. Następnie uczestnicy spotkania wspólnie przygotowywali  zdrowy posiłek na drugie śniadanie - twarożek z ogórkiem, koperkiem, czosnkiem i jogurtem. Uczniowie z dużym zaangażowaniem mieszali składniki,  a następnie spożywali  przygotowaną  pastę za świeżym chlebem.  Następnie został przygotowany zdrowy zielony koktajl składający się z mleka, bananów, jabłek, marchewki i szpinaku. Okazało się, że przygotowane bez przypraw przysmaki są smaczne- twarożek bez soli jest słony, a koktajl bez dodatku dobrze znanego nam cukru jest słodki. Spostrzeżenie to pozwoliło na wyciągniecie wniosku, że dobierając składniki do przygotowywanych posiłków można zrezygnować z niezdrowych dodatków w postaci soli i cukru, co nie wpłynie na walory smakowe potrawy. 

       Zajęcia dostarczyły uczniom nowych wrażeń,  doświadczeń i zwróciły ich uwagę na ważną rolę zdrowego odżywiania, które ma wpływ na ich rozwój i szkolne osiągnięcia.

        Zachęcamy również Rodziców do  kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.

    E.Ryba, D. Kołodziejczyk

  • Dziewczęta to dla Was...

  • 8 marca Dzień Kobiet

    W dniu Święta Kobiet

    dużo zdrowia i słodkości,

    mało smutku oraz łez,

    siły i pomyślności

    oraz wszystkich marzeń spełnienia

    życzy

    wszystkim Paniom i dziewczętom

    Samorząd Uczniowski.

  • Podsumowanie Eliminacji Wojewódzkich – Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

    Wyróżnienie w dla Natalii Kaznowskiej ze SP w Łubkach.

     

     

           W październiku 2023 r. został ogłoszony Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny, którego celem było zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją, tradycją i życiem strażackich środowisk, a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych. Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Organizatorem był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Prace oceniane były w pięciu grupach wiekowych, etapowo, począwszy od eliminacji środowiskowych przez gminne, powiatowe, wojewódzkie, finał centralny.

            W dniu 13 lutego 2024 r. odbyło się podsumowanie Eliminacji Wojewódzkich - Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Na szczeblu wojewódzkim przesłano 470 prac plastycznych z terenu województwa, wykonanych różną techniką, z czego do oceny na szczeblu centralnym wybrano prace w poszczególnych grupach.

            Mamy przyjemność ogłosić, że uczennica kl. VII - Natalia Kaznowska pod kierunkiem p. Katarzyny Kalickiej, ze Szkoły Podstawowej w Łubkach - dyrektor Irena Śmiech (Gmina Wojciechów) - otrzymała wyróżnienie. Wręczenie nagród nastąpi      13 marca 2024 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

     

    Katarzyna Kalicka

     

  • 1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ,,ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"

     

    „W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…” – tymi słowami rozpoczyna się Preambuła Ustawy z dnia 3 lutego 2011 r. o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Dz.U. z 2011 r. Nr 32, poz. 160).

      Od kilku lat w naszej szkole odbywają się akcje, których celem  jest  upamiętnienie  tych, którzy po II wojnie światowej, z bronią w ręku, przeciwstawiali się narzuconej władzy komunistycznej.

    Kim byli „Żołnierze Wyklęci”?

    „Żołnierze Wyklęci” to żołnierze powojennego podziemia antykomunistycznego, którzy przeciwstawiali się narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Termin ten obejmuje niejednorodną grupę – od małych organizacji uczniowskich, przez podziemne drużyny harcerskie, lokalne grupy zbrojne, aż po ogólnopolskie organizacje polityczne i wojskowe. W propagandzie Polski Ludowej „Żołnierze Wyklęci” byli określani mianem „bandytów reakcyjnego podziemia” i „wrogów ludu”. 

    „Żołnierze Wyklęci” byli najliczniejszą w Europie antykomunistyczną konspiracją zbrojną. Działali na terenie całej Polski, w tym także na Kresach Wschodnich.

     W ramach uczczenia pamięci Niezłomnych  uczniowie klasy VIII wykonali prezentacje w formie plakatów  na temat  Żołnierzy Wyklętych, a  uczniowie klas 0-3, po obejrzeniu prezentacji stworzyli własne plakaty, które zostały wyeksponowane na gazetce na korytarzu szkolnym. Z dużym zainteresowaniem oglądali je  uczniowie pozostałych  klas.

    Zapraszamy także do obejrzenia prezentacji udostępnionej  przez Instytut Pamięci Narodowej.

    Materiał przedstawia najważniejsze informacje dotyczące polskiego antykomunistycznego podziemia po II wojnie światowej. Zawarte w nim zostały także sylwetki wybranych Żołnierzy Niezłomnych oraz informacje o poszukiwaniach ofiar reżimu komunistycznego prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej.

    Z okazji Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" warto przypomnieć  słowa rotmistrza Witolda Pileckiego, który przez całe swoje życie charakteryzował się niezłomną postawą.

    ,,Znalazłem w sobie radość wynikającą ze świadomości, że chcę walczyć”

    ,,Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć niż lękać”

    ,,Obóz był probierzem, gdzie się sprawdzały charaktery. Jedni staczali się w moralne bagno. Inni szlifowali swe w charaktery jak kryształ. Rżnięto nas ostrymi narzędziami. Ciosy boleśnie wrzynały się w ciała, lecz w duszy znajdywały pole do przeorania...”

    ,,Dlatego więc piszę niniejszą petycję By sumą kar wszystkich - mnie tylko karano. Bo choćby mi przyszło postradać me życie Tak wolę – niż żyć wciąż a w sercu mieć ranę …”

    ,,Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem.”

    Pamiętajmy, że wolność to według większości z nas najważniejsza wartość w zyciu.

     

    Elżbieta Ryba

  • PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - sukcesy naszych przedszkolaków

      28 lutego 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czółnach odbył się Powiatowy Konkurs recytatorski dla dzieci przedszkolnych „Dziecięce poezje”.

    Naszą szkołę reprezentowały :

    * z młodszej grupy przedszkolnej: Zosia Gorgol i Martynka Pietrzak - przygotowane pod kierunkiem pani Katarzyny Masiukiewicz oraz

    * z obowiązkowego przygotowania przedszkolnego: Nadia Stachyra przygotowana pod kierunkim pani Jolanty Wieczorek.

     Jury biorąc pod uwagę interpretację, dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych.

    Wśród nagrodzonych znalazły się Nasze Przedszkolaki:

    I miejsce (w kategorii wiekowej dzieci 6-letnich ) zajęła Nadia Stachyra za wiersz „Bosa osa”,

    III miejsce (w kategorii wiekowej dzieci 5-letnich ) zajęła Martynka Pietrzak za wiersz „Żaby na zakupach”.

    Dyplom za udział otrzymała Zosia Gorgol za wiersz „O pewnym Grzesiu”.

    Jesteśmy dumni!

    Dziękujemy opiekunom!

    Dzieciom i Rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     

    Irena Śmiech

  • Serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”

  • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje szkolne

    Dnia 26 lutego odbyły się w naszej szkole eliminacje środowiskowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Celem tego Turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludzkości, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych:

    I grupa - uczniowie klas I - IV;

    II grupa - uczniowie klas V - VIII.

    Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, który składał się z 35 pytań i udzielenie jednej poprawnej odpowiedzi na poszczególne pytania. W sumie rywalizowało ze sobą 18 osób. Walka o przejście do kolejnego etapu była bardzo wyrównana i dopiero w dogrywce, w II grupie udało wyłonić się zwycięzcę. Naszą szkołę na etapie gminnym będą reprezentowali następujący uczniowie: I grupa - Piotr Filipiak, klasa III; II grupa - Klaudia Tarka, klasa VIII. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy, zaś zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym etapie Turnieju "Młodzież Zapobiega Pożarom".

    Aneta Zubrzycka

  • 21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

      Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uroczyście świętowali Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zarówno pierwszoklasiści, jak również uczniowie klas starszych postanowili uczcić ten dzień pięknym czytaniem. Rozpoczęły się przygotowania do konkursu  czytania zarówno prostych tekstów, jak również tych wymagających wielu ćwiczeń. Na lekcjach utrwalane były zasady poprawnej pisowni i wzorowej wymowy, tak by  język był naszą wizytówką. Poznaliśmy wiele ciekawostek o języku polskim, rozwiązywaliśmy łamigłówki i szarady. Na korytarzu pojawiła się gazetka w biało-czerwonych barwach, gdzie można znaleźć przykłady poprawnych form językowych. Wiemy, że  mówi się  włączać, ten małż, sweter, w każdym razie itp.

      Ten dzień przypomina, że  język polski jest piękny, barwny i niezwykły, dlatego, że jest naszym językiem ojczystym, wyróżniającym spośród innych narodów. W nim wyrażają się pamięć, tożsamość, tradycja, historia i kultura. Rozwój słownictwa w ojczystym języku pomaga precyzyjnie wyrażać  emocje, przekonać innych do swoich racji, a w trudnych chwilach budować siłę moralną.

       Szanujmy go zatem, nie zaśmiecajmy, używajmy pięknej poprawnej polszczyzny i bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami. Niech posługiwanie się językiem narodowym w staranny sposób, znajomość jego zasad i historii stanowi dowód naszego patriotyzmu i przywiązania do Ojczyzny, którą wszyscy  bardzo kochamy.

    Elżbieta Wącior

  • Podsumowanie pierwszego semestru 2023/2024

  • "Moja zakładka do książki"

    Regulamin_konkursu.pdf

    Opiekun biblioteki szkolnej - p. Aneta Gąbka

  • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024-2025

  • Marzec - miesiącem matematyki

    Aneta Zubrzycka

  • Konkurs matematyczny

    Regulamin konkursu 

    Zgoda uczestnika konkursu Kangur Matematyczny

    Szkolny koordynator konkursu - Aneta Zubrzycka

  • Puchacz Piotr - konkurs matematyczny dla uczniów klas I -III

    Opiekun konkursu - Renata Skowrońska, Elżbieta Ryba

  • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

    Urząd Gminy w Wojciechowie informuje o kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom". Osoby zainteresowane turniejem proszone są o zgłoszenie się do p. Anety Zubrzyckiej do dnia 15 lutego. Etap szkolny zostanie przeprowadzony w dniu 26 lutego. Proszę o zapoznanie się z poniższymi załącznikami.

    Regulamin-OTWP_2024_1_.pdf

    OTWP_RODO-2024_1_.pdf

    oswiadczenie-zobowiazanie-opiekuna_2024_1_.pdf

    Aneta Zubrzycka

  • W poszukiwaniu dalszej ścieżki edukacyjnej

    W dniu 16 lutego 2024r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach. Uczniowie wraz z opiekunem, zaprezentowali ofertę edukacyjną swojej szkoły, możliwości rozwoju swoich zainteresowań, formy kształcenia poza szkolnego (udział w projektach krajowych i zagranicznych), możliwości zdobywania wiadomości i umiejętności praktycznych poprzez udział w warsztatach praktycznych oraz dostęp do najnowszych technologii informacyjnej i maszyn rolniczej. Zaprosili naszych uczniów na Dzień Drzwi Otwartych, który odbędzie sie już 7 marca o godz. 8.00, aby mogli samodzielnie przekonać się, dlaczego warto wybrać tę szkołę. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszej szkole.

    Aneta Zubrzycka

  • Walentynki

    Walentynki to dzień miłości i przyjaźni. Dla uczniów naszej szkoły ten dzień 14 luty stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Celem tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły). Już od samego rana po szkole kursowała walentynkowa poczta – roznoszone były walentynkowe karteczki, liściki, oczywiście z serduszkami. Każdy mógł przesłac życzenia wybranej osobie. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta zostali obdarowani pieknymi kartkami. Swoich wielbicieli mieli również nauczyciele. 

     

    Aneta Żydek opiekun SU

  • Konkurs wielkanocny

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Łubkach
    Łubki 58, 24-204 Wojciechów
  • 81 517 10 06

Galeria zdjęć